Nasze konie

Zorka – (także Zora, Big Mama)

Imię: Zorka

Rasa: Szlachetna Półkrew

Data urodzenia: 30.04.2005

Umaszczenie: kasztan

Klacz szlachetnej Półkrwi z charakterem. Kasztanowa klacz jest największym i jednocześnie najłagodniejszym koniem w naszej stajni. Większość uczniów szybko pozbywa się lęku przed wysokością i od tej chwili już tylko pragnie uczyć się na Zorce. Klacz została zakupiona do stajni „U Źródła” jak jeszcze była źrebakiem, i tutaj została ujeżdżona i wyszkolona przez właścicieli stajni. Zorka jest pogodna i pełna energii, ma wyjątkowo wygodny kłus i zamaszysty galop. W maju zeszłego roku urodziła swojego pierwszego źrebaka, Zafirę.  Ulubione zajęcia to jedzenie i bieganie.

Zafira – (także Mała, Maleństwo, Baby)

Imię: Zafira

Rasa: Szlachetna Półkrew

Data urodzenia: 29.04.2010

Umaszczenie: kasztan

Cała Mama i jeszcze więcej. Energia ją rozpiera i najchętniej wyładowuje ją uciekając swoim opiekunom i hasając po całej posiadłości. Zafira jest pierwszym źrebakiem z naszej hodowli i naszą dumą. Jej obiecująca budowa, chody i charakter już teraz dają nadzieję, że kiedyś stanie się wspaniałym wierzchowcem. Ulubione zajęcia to spanie i szaleństwa na łące.

dpoczynek.

Kacperek – (także Kac)

Imię: Kacperek

Rasa: kuc

Data urodzenia: 15.05.2006

Umaszczenie: gniadosrokaty

Pozory mogą mylić. Najnowszy nabytek do naszej stajni czaruje wszystkich swoim słodkim wyglądem, lecz za tą fasadą kryje się niezły charakterek. Srokaty Szetland o bujnej grzywie i pięknej szyi tylko z pozoru zdaje się być milusim kucykiem dla małych dzieci. Tymczasem to „maleństwo” bucha energią gorącego ogiera. Pokłady jego siły zdają się być niewyczerpalne. Czy to pod siodłem czy przed bryczką, Kacperka nic tak szybko nie zmęczy. Jeździec, z drugiej strony, szybko może się znaleźć sam na pastwisku lub padoku jeśli nie będzie się liczył z bystrością i energią kucyka. Kacperek pięknie się prezentuje zarówno przed bryczką jak i pod siodłem. Ulubione zajęcia to jedzenie i uciekanie.

 

Wielpicha (także Wiela)

Imie: Wielpicha

Rasa: Trakeńska

Data urodzenia: 19.03.2007

Wiela jest przemiła i spokojna. Jest jeszcze młodą klaczką więc dużo jeszcze przed nami. Musimy się z nią  dobrze poznać i cieszymy się na wspólne jazdy na placu i w terenie. Jest naszym czwartym kasztanem w stajni. Wiela szybka się uczy i chętnie współpracuje. Na placu zachowuje się grzecznie i bezproblemowo, taka jazda to sama przyjemność. W terenie jest energiczna i lubi prowadzić :)

 

Nørregårds Finola

Imie: Nørregårds Finola

Rasa: Irish Cob ( Tinker )

Data urodzenia: 18.06.2007r.

 

Finola dołączyła do naszego stada w czerwcu 2012 roku. Jest to klacz jeszcze mało znanej w Polsce rasy Irish Cob. Pochodzi z duńskiej hodowli.

 

Bella

Imie: Bella

Rasa: Wielkopolska

Data urodzenia: 01.04.2012r.

 

 

Bella to młoda klacz, która stoi u nas w pensjonacie.


 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.