Nasze psy

SNOW ROSE Lohrien – Lea

data urodzenia 18.02.2008
wzrost 61 cm
waga 37 kg

Lea trafiła do nas wiosnę 2009r. Ta piękna 12miesięczna suczka szybko zaakceptowała nowy dom i zdobyła sercacałej rodziny oraz Miry i Bena. Bardzo szybko polubiła konie i uwielbiła konie, uwielbia towarzyszyć nam na wyjazdach w teren do lasu lub jeździć bryczką ciągniętą przez Kacperka. Ze względu na swoje świetne warunki fizyczne i spaniała psychikę w bardzo niedługim czasie zdobyła na wystawach bardzo dobre oceny sędziów i została dopuszczona do hodowli. Na  wystawach została oceniona jako suczka o dobrym wzroście, typowej głowie, dobrym koścu, prawidłowym kontowaniu,  poprawnej linii górnej i dolnej, o  dobrym zgryzie i kolorze. Lea ma przede wszystkim wybitny charakter, jest niezawodna o kontaktach z dziećmi, charakteryzuję się ogromnym wyczuciem i delikatnością. Nie mogłam się nadziwić obserwując ją, jak się zachowuje przy naszej małej Liwii, gdy ta ją ciągnęła za nos i wkładała jej swoją malutką rączkę do pyska. Z Jonaszem  Lea zaraz chce się bawić, ale uważa też żeby go nie przewrócić. Lea jest również dobrym struże, szybko alarmuje nas gdy zbliża się obca osoba do naszej posesji. Gdy dajemy jej znać że ta osoba może do nas wejść i nie stanowi zagrożenia, Lea zaraz próbuje się zaprzyjaźnić. Jest bardzo kontaktowa i nie raz musieliśmy ją ściągać z kolan naszych gości. Oczywiście zabrałam Leę też na szkolenie i zdała je z bardzo dobrą oceną. Chętnie i szybko się uczy, lubi wezwania w pójdzie za mną wszędzie. Towarzyszy mi nawet gdy jadę na koniu do lasu, nie ucieka z zwierzyną tylko pilnie słucha moich komend.

 

MIRA

data urodzenia 03.08.2007
wzrost 55 cm
waga 30 kg

Mira jest u nas od początku 2008r. Szukaliśmy towarzyszki dla Bena. Gdy zobaczyłam ogłoszenie o sprzedaży Białego Owczarka Szwajcarskiego, byłam pewna że to jest to, ponieważ już dużo słyszałam o tych psach.

Jej rodzice to ANGELA of Moonlight Shadow i DINO Biały Kieł.

Przyszła do nas jako 6miesięczna przestraszona suczka lecz szybko się odnalazła w nowym domu, a Ben ogromnie ucieszył się że ma towarzystwo. Mira jest piękną krótkowłosą suczką, która jest wiecznie w ruchu. Uwielbia aportować i pływać. Lecz w lesie muszę ją zawsze mieć na smyczy ponieważ ma nos jak pies myśliwski i gdy coś wywęszy to ją już nic nie powstrzyma.                         

Mira potrafi się dogadać z każdym psem, ale w pierwszym kontakcie z obcym człowiekiem jest nieufna. Należy do tych ostrożnych  psów , które najpierw muszą zbadać  sytuacje a potem proszą o czułości lub zabawę. Ma ogromną cierpliwość do dzieci, szczególnie do naszego Jonasza, nigdy nie zachowuje się wobec nich agresywnie. Gdy już ma dość zabawy, po prostu odchodzi.                        

Brała udział w szkoleniu posłuszeństwa i zdała egzamin na ocenę bardzo dobrą. Szybko się uczy i długo pamięta też te komendy które rzadko powtarzam. Jest naszym prawdziwym skarbem.

 

ARUBA U Źródła

ARUBA jest suczką z naszego Miotu A. Urodziłą się 08.12.2010r. Jej rodzice to nasza Lea i reproduktor niemiecki ARGOS. Aruba oczarowała nas  i dlatego zostanie w naszej hodowli. Jest bardzo przyjazna i wesoło, bardzo szybko się uczy. Jest ulubionym szczeniakiem Jonasza.

 

BEN

Ben był naszym pierwszym psem w Bytonii. Jest owczarkiem podhalańskim. Przybłąkał się do naszego znajomego, a my zabraliśmy go do nas, nie mogąc oprzeć się jego urokowi. Weterynarz szacuje jego wiek na 12 lat. Nie znamy jego historii, ale sądząc po bliznach nie były to miłe przeżycia.

Ben jest psem który zachowuje spokój, ma swoje tempo i swoje ścieżki. Czasami zareaguje na zawołanie, czasami nie. To on decyduje.

Uwielbia się opalać na plecach, pływać i jeść. Jest świetnym stróżem zawsze alarmuje nas gdy do posesji zbliża się ktoś obcy. Mimo swoich dużych rozmiarów, które robią wrażenie na obcych jest psem łagodnym i przyjacielskim. Ben jest naszym „misiem do przytulania” choć waży około 60kg. J

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.