Menu

Gordonki

Regularnie raz w tygodniu spotykamy się w Źródle z naszymi najmłodszymi pociechami na zajęciach umuzykalniających prowadzonych metodą psychologa muzyki Edwina Eliasa Gordona, wedle którego wczesna muzyczna edukacja to same korzyści, gdyż wpływa pozytywnie na rozwój umysłowy i koordynację ruchową.

Naszym zadaniem jest pomóc rodzicom, nauczycielom przedszkolnym i nauczycielom muzyki w zrozumieniu ważności muzyki dla wczesnego dzieciństwa, w odkryciu sposobu, w jaki bardzo małe dzieci uczą się muzyki, w dostarczaniu im umiejętności, aby mogli kierować małymi dziećmi w tej nauce oraz określeniu, jak takie najmłodsze dzieci powinny być nauczane. Jaką wiedzę musi posiąść dziecko, by mogło nauczyć się śpiewać? Co musi wiedzieć lub z czym musi się spotkać, zanim zacznie mówić? Każde dziecko, zanim zacznie mówić, z pewnością musi najpierw usłyszeć wiele osób mówiących, a żeby zaczęło śpiewać, musi usłyszeć wielu ludzi śpiewających. Inaczej nie można nauczyć człowieka śpiewania. Wielu nauczycieli marnuje jednak czas, żeby nauczyć śpiewu dzieci, które nigdy nie słyszały śpiewu dorosłych. To oczywiście nie przynosi żadnego rezultatu.

profesor Edwin Elias Gordon

Gordonki, o których mowa, przeznaczone są dla maluchów w wieku od zera do trzech lat. Biorą w nich udział dzieci i rodzice. Zajęcia umuzykalniające organizowane w Źródle prowadzi certyfikowany instruktor gordonowski Aleksandra Kasperek-Gotlib.

 

Koszt pojedynczych zajęć – 35 zł, pakietu czterech – 120 zł.
Wymagana jest płatność gotówką u prowadzącego.

 

Na Gordonki zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 12.15.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przybycie na zajęcia należy wcześniej zgłosić poprzez zaznaczenie „wezmę udział”
w odpowiednim miejscu w zakładce wydarzenia na naszym profilu w serwisie społecznościowym Facebook.

 

UDOSTĘPNIJ
Godziny otwarcia

poniedziałek–piątek 
12.00–20.00

sobota–niedziela
12.00–20.00

Bądź na bieżąco

Facebook

 
Obserwuj nas

Instagram

×